Współpraca z rodzicami

Szkoła stosuje wypracowany wewnętrzny kodeks komunikacji. Jego efektem są stosowane normy współpracy szkoła – uczeń - rodzic, oparte na psychologii komunikacji. Poprzez odpowiednią komunikację dążymy do jak najefektywniejszej realizacji naszych
podstawowych zadań pedagogiczno-wychowawczych : motywujemy do nauki, rozbudzamy zainteresowania, zachęcamy do dobrego zachowania i przestrzegania norm etycznych.

Pragniemy uświadomić Rodziców, że wielostronny rozwój ucznia zależy od wspólnie realizowanych działań, właściwie prowadzonej współpracy rodziny ze Szkołą i Szkoły z rodziną.

Formy współpracy:

• zebrania klasowe
  • wywiadówki
  • „dni otwarte”
  • kontakty indywidualne
  • uroczystości szkolne
  • „zajęcia otwarte”
  • pikniki integracyjne

Dla usprawnienia kontaktu z Rodzicami szkoła posiada e-dziennik.

Korzyści dla Rodzica:

• możliwość bieżącej kontroli frekwencji dziecka w szkole
  • stały dostęp do ocen dziecka z możliwością szczegółowej analizy postępów w nauce na podstawie precyzyjnych danych uwzględniających datę wystawienia oceny, kategorię oceny, wagę oceny w liczeniu średniej oraz Nauczyciela, który tę ocenę wystawił;
  • szybka, bieżąca wymiana informacji pomiędzy szkołą a domem rodzinnym, nieograniczona jakimkolwiek przedziałem czasowym, jak to ma miejsce przy klasycznych wywiadówkach.

E-dziennik zawiera dodatkowe moduły:

• Terminarz- umożliwia odnotowywanie informacji o zdarzeniach (np. sprawdziany, kartkówki, prace klasowe, a także wyjścia na wycieczki)
  • Lektury- Lektury szkolne zostały opracowane i udostępnione w kilku dogodnych formatach, tj. TXT, ePUB, PDF, MP3. Można je zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać oraz ściągać na swój komputer.

SMS-Usługa SMSInfo jest dodatkową funkcją serwisu, której celem jest ułatwienie monitorowania nowo wprowadzonych informacji o dziecku (oceny, frekwencja).