Joanna Niderla

Joanna Niderla ( nauczyciel ART)

Jestem absolwentką Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz pedagogicznych studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Związku Nauczycielstwa Polskiego. Moje pasje to sztuka i podróże. Zwiedziłam prawie wszystkie kraje Europy i wiele krajów Azji. Podczas podróży zawsze odwiedzam galerie sztuki i muzea. Kilka lat mieszkałam w Wielkiej Brytanii prowadząc warsztaty sztuki dla osób z upośledzeniem umysłowym. Nauczyło mnie to akceptacji odmienności. Lubię słuchać ludzi, interesuje mnie poznawanie innego punktu widzenia. W nauczaniu o sztuce najbardziej interesuje mnie moment , gdy uczniowie samodzielnie interpretują dzieła sztuki – a robią to ciekawiej od tak zwanych „akademików”; a także tworzą swoje własne prace artystyczne, niejednokrotnie bardzo piękne i zaskakujące.

Moim marzeniem jest podróż dookoła świata, a także wydanie książki o mojej kilkumiesięcznej wyprawie do Azji.