• Simple Item 1
  MAMY POMYSŁ NA EDUKACJĘ
 • Simple Item 2
  MAMY POMYSŁ NA EDUKACJĘ
 • 1
 • 2

AKTUALNOŚCI

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT W PUCHARZE TYMBARKU

19.10.2018
Czytaj dalej

TYDZIEŃ KODOWANIA W SZKOLE EDISON

19.10.2018
Czytaj dalej

Animacja przygotowana przez uczniów z okazji VI Festiwalu Światła

18.10.2018
Czytaj dalej

Transport

Szkoła posiada zorganizowany system transportu z i do szkoły na podstawie umowy o współpracy z prywatną firmą przewozową. Koszty transportu nie są uwzględnione w opłatach za czesne.

Mundurki

Na temat mundurków szkolnych istnieje wiele poglądów. Nie da się jednak podważyć, że najlepsze szkoły na świecie nieodmiennie je stosują. Wynika to z co najmniej kilku przyczyn:

 • mundurki wspomagają budowanie tożsamości szkoły i poczucie wspólnoty wśród całej szkolnej społeczności;
 • działania wykonywane przez uczniów w mundurkach, przestają być anonimowe – nawet poza społecznością samej szkoły;
 • mundurki są neutralne kulturowo i społecznie – nie obrażają uczuć innych, nie pozwalają na ocenianie innych po ich sytuacji finansowej;
 • mundurki zniechęcają do budowania poczucia własnej wartości na bazie „tego co mam”;
 • w sytuacjach gdy dzieci przebywają w miejscach publicznych, mundurki umożliwiają łatwe zauważenie ich przez opiekunów, co zwiększa ogólne bezpieczeństwo;
 • mundurki są praktyczne, eleganckie i wygodne.

Mundurek w szkole Edison występuje w wersji:

 • galowej – obowiązującej w trakcie uroczystości i wyjątkowych wydarzeń w życiu szkoły;
 • codziennej – obowiązujący w szkole na co dzień;
 • sportowej – obowiązującej na zajęciach WF.

Zakup mundurka jest osobno płatny, a Szkoła pośredniczy w jego zamawianiu. Odbywa się to najczęściej dwa razy do roku.
W sprawie zakupu szkolnych mundurków zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:

tel. 22 858 81 60
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy

 

BritishCouncil   Prep centre logo RGB
         
 uw   logo sggw wns2   glotispol 
         
  logo   matdance  
   COBIS RGB small    
  FURO logo czarne
 

Egzaminy (Cambridge)

szkola podstawowa edison british council

Testy Cambridge English: Young Learners (YLE) stworzono po to, by móc ocenić to, w jakim stopniu dzieci między 7 a 12 rokiem życia opanowały język angielski.

Polsko-Angielska Szkoła Edison jest placówką partnerską British Council. Egzaminy odbywają się w naszej szkole dla uczniów klas 3 i 6.

 

Posiłki

Nasza szkoła zapewnia wszystkim uczniom trzy posiłki dziennie – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Nie korzystamy przy tym z usług zewnętrznych firm, cateringu. Wszystko przygotowywane jest bezpośrednio na miejscu przez zespół naszych doświadczonych pracowników, ze świeżych, codziennie dostarczanych do szkoły produktów.

Wychowanie przez sztukę

Ważnym elementem wychowania w naszej szkole jest program wychowania artystycznego „Wychowania przez sztukę” które odpowiada potrzebie kształtowania równowagi psychicznej współczesnego człowieka. Ma sprawić, że człowiek będzie żył w sposób spontaniczny i twórczy. Ma również umożliwić mu osiągnięcie harmonii życia umysłowego, uczuciowego i intelektualnego.

Wychowanie przez sztukę służy rozwinięciu i wzbogacaniu:
- wiedzy o świecie ,zrozumieniu spraw ludzkich, w tym także samego siebie,
- wrażliwości moralnej oraz aktywnego stosunku do rzeczywistościci społecznej,
- postaw twórczych, wyobraźni oraz uczuciowego życia,
- pełnej i harmonijnej osobowości,
- wzbogacaniu i pogłębianiu potrzeb i zainteresowań kulturalnych.

O NASZEJ SZKOLE

Jesteśmy międzynarodową, otwartą kulturowo szkołą. Zapewniamy wysoki poziom nauczania w bezpiecznym, przyjaznym i wspierającym środowisku. W swojej działalności koncentrujemy się na różnorodnych i niepowtarzalnych cechach, umiejętnościach i zainteresowaniach każdego ucznia. Szkoła dąży do odkrywania w naszych podopiecznych ich indywidualnych talentów – wspiera w rozwoju i stwarza warunki do prezentowania swoich sukcesów, budując poczucie satysfakcji i uzasadnionej dumy ze swoich osiągnięć. Bazując na bliskiej współpracy z rodzicami, wspieramy każdego ucznia w poszukiwaniu jego własnej drogi edukacyjnej, pamiętając o rozwoju takich cech jak kreatywność, zdolności komunikacyjne oraz umiejętności: rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, czy też współpracy w grupie. Dbamy o bliski kontakt z kulturą i sztuką, dzięki którym łatwiejsze staje się zrozumienie otaczającego świata i kształtuje się wrażliwość na drugiego człowieka. Pragniemy aby nauka i stosowanie języków obcych (w szczególności języka angielskiego) stało się dla naszych wychowanków oczywistym i łatwym narzędziem, umożliwiającym przyswajanie dalszej wiedzy i poznawanie nowych, ciekawych osób. Zachęcamy uczniów, by stawali się niezależnymi, zdolnymi do autorefleksji ludźmi - odpowiedzialnymi obywatelami dzisiejszego świata.

Mądra Edukacja - Przyjazna Szkoła.

 

NASZA KADRA

Naszą kadrę stanowi międzynarodowy, wykwalifikowany zespół pedagogów pochodzący m.in. z Polski, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy Indii. Nasi nauczyciele wyróżniają się nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale również wysoką kulturą osobistą i olbrzymią pasją, którą dzielą się z uczniami każdego dnia.

Czytaj dalej