Przejdź do treści

Kamil Urbański

Kamil Urbański - koordyantor ds. kultury i nauczyciel muzyki

 

Kompozytor, pianista, aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz w klasie fortepianu. Ukończył także studia w zakresie Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kamil Urbański to laureat wielu nagród, m.in. Głównej Nagrody na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych, czy Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej. W 2013 r. otrzymał prestiżowe wyróżnienie w postaci Nagrody Polskiego Przemysłu Fonograficznego - Fryderyk.

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Wanda Warska, Andrzej Kurylewicz, Stanisław Soyka, Aga Kiepuszewska, Gaba Kulka, Kwartet Wilanów, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus. Od 2010 r. wraz z Jędrzejem Łaciakiem współtworzy wyróżniane wielokrotnie w środowisku muzycznym Interplay Jazz Duo. W swym dorobku ma bogatą dyskografię. W roli kompozytora, aranżera i pianisty brał udział w tworzeniu takich albumów, jak m.in.: 'Hat, rabbit' Gaba Kulka, 'Interplay Jazz Duo', 'Silence' Aga Kiepuszewska, 'Smooth Jazz Cafe 12', 'Jaki piękny jest świat' Juniors Band i Stanisław Soyka.

Kamil Urbański jest nie tylko aktywnym muzykiem: wykonawcą, kompozytorem i aranżerem; dodatkowo poświęca się również działalności pedagogicznej.