Edyta Węgrzyn

Edyta Węgrzyn (nauczyciel przyrody)

Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie- kierunek Biologia i Chemia. Temat biologii zawsze mnie interesował , a szczególnie dział zajmujący się ochroną środowiska, dlatego po ukończeniu studiów wyższych aby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie ukończyłam studia podyplomowe o kierunku: Kształtowanie i Ochrona Środowiska, również w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie.

Obecnie moją wiedzę wykorzystuję realizując drugą pasję jaką jest edukowanie młodych ludzi. Nauczam biologii oraz przyrody. W roku 2013 ukończyłam podyplomowe Studia Przyrodnicze w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Podczas zajęć uwrażliwiam młodych ludzi na piękno otaczającej nas przyrody, przekazuję im swoje zafascynowanie światem. Bardzo lubię podczas zajęć zwracać uwagę na poznawanie gatunków roślin i zwierząt żyjących w najbliższej okolicy, w tym gatunki prawnie chronione i później na tej podstawie budować wiedzę na temat świata przyrody. Często eksperymentujemy co w dużej mierze zwiększa zainteresowanie i zafascynowanie przyrodą.

Największą satysfakcję sprawia mi, to gdy na zajęciach widzę zaangażowanie młodych ludzi z uśmiechem na ich twarzach, mam poczucie, że są wtedy zainteresowani i jednocześnie szczęśliwi. Poza pracą zawodową szczególnie fascynują mnie góry, zwłaszcza polskie Tatry. Lubię górskie wędrówki latem i jesienią, kiedy zmieniają się kolory na Ziemi. Interesuje się również kulturą wschodu oraz bałkańską, w wolnych chwilach podróżuję i czytam książki.