Kluby zainteresowań

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Zapewniamy wiele ciekawych zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania uczniów,
inspirujących do twórczego działania oraz realizowania swoich pomysłów.


DRUŻYNA KREATYWNOŚCI "KOLOROWE GUZIKI"

Nasza Szkoła bierze udział w programie Destination Imagination (DI). Jest to największy na świecie programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku takich jak:

  • kreatywność,IMG 20170317 WA0019
  • innowacyjność,
  • adaptowanie się do nowych warunków,
  • doprowadzanie zadań do końca,
  • praca zespołowa,
  • budowanie dobrych relacji,
  • dostrzeganie i wykorzystywanie szans.

DI bazuje na koncepcji myślenia rozbieżnego (dywergencyjnego) zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Program zachęca dzieci i młodzież do podejmowania procesu tworzenia - w oparciu o własne mocne strony. Destination Imagination stawia przed uczestnikami projekty zespołowe, które wyzwalają ducha odkrywczości i samodzielności, zachęcają do zdobywania nowych umiejętności i zainteresowań oraz kreują poczucie odpowiedzialności wobec innych. Dzieje się tak, ponieważ w Programie dzieci i młodzież rozwiązują Wyzwania samodzielnie.

Podsumowaniem śródrocznej pracy Drużyn jest Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination, co roku organizowana we Wrocławiu. Zwycięskie Drużyny uzyskują prawo do reprezentacji Polski na Światowej Olimpiadzie Kreatywności odbywającej się w Knoxville w USA.

Nasza drużyna – Kolorowe Guziki – wybrała w tym roku Wyzwanie improwizacyjne.
W ramach tego wyzwania Kolorowe Guziki rozwiną swoje kompetencje kulturowe, improwizacyjne oraz umiejętności budowania postaci i umiejętnego opowiadania.

Termin:
Prowadzący: Anna Wuttke-Wieczorek


DANCE MIX

27718806 10214828877977670 288096621 n

Dance Mix - to wybuchowa mieszanka różnych stylów tanecznych. Na pełnych energii zajęciach tancerze mają okazję poznać elementy takich tańców jak: disco dance, taniec nowoczesny, hip hop, jazz itp. Celem naszych zajęć jest zainteresowanie uczestników różnorodnymi technikami i pokazanie ich odmian.

W każdy semestrze dzieci poznają kilka układów tanecznych, które 2 razy w roku prezentują na scenie, podczas profesjonalnego Festiwalu Tańca!
Jest to cykliczna impreza, z wieloma atrakcjami towarzyszącymi, podczas której za każdym razem uczestniczy ok 400 podopiecznych Mat Dance Studio.
Dodatkowo pokazy dzieci z Dance Mixu ubarwiają każdą uroczystość szkolną!
W szkole prowadzone są zajęcia dla 2 grup wiekowych: klasy 1-2, oraz dzieci starsze.

Termin:
Prowadzący: Mateusz Mielcarz


ARCHEOLOGIA

Każdy chciał być archeologiem, poznawać tajemnice i odkrywać to co nieznane. Pragnienie to stało się przyczyną sukcesu wielu gier komputerowych, filmów i powieści. Nie sposób po pewnym czasie jednak nie zadać sobie pytania: czy praca archeologa ma dużo wspólnego z przygodami bohaterów filmów i gier? Czym na co dzień zajmują się dzisiejsi archeolodzy, czy muszą nosić kapelusz, jeździć konno, skakać ze spadochronem i być mistrzami w posługiwaniu się batem? Czy może bardziej pożądanymi umiejętnościami są: modelowanie 3D, znajomość chemii, fizyki, geologii i podstaw geodezji? Skąd wiedzą gdzie kopać, który zabytek jest młodszy a który starszy? Jak społeczeństwo może wykorzystać ich prace?archeo

Dzieci ze szkoły Edison z klas 1-8 mogą same szukać odpowiedzi na te pytania. Zajęcia realizowane na klubie archeologii są dla nich szansą na doświadczanie historii. Mogą poznawać przeszłość w najbardziej atrakcyjnej dla nich interaktywnej formie. Na zajęciach zajmujemy się życiem ludzi w różnych epokach. Dowiadujemy się jakie źródła po nich pozostają, co zostało zapomniane, a co towarzyszy nam do dziś. Uczymy się nie tylko jak rozumieć otaczający nas świat, dbać o pamięć i dziedzictwo poprzednich pokoleń, ale rozwijamy również naszą kreatywność i zdolności artystyczne.

Kolejnym z założeń zajęć jest promowanie dorobku polskich archeologów. Śledzimy ich najnowsze odkrycia oraz kibicujemy w wielkich projektach. Często odwiedzają nas wracając prosto z badań wykopaliskowych w Egipcie, Kuwejcie, Libanie, Cyprze, Peru czy Turcji. Dzięki stałej współpracy ze stowarzyszaniem Pozytywnie Historyczni i Drużyną Arkona uczniowie naszej szkoły mogą pod okiem doświadczonych rekonstruktorów rozwijać się również na polu archeologii doświadczalnej. Razem z nimi próbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące wielu archeologów, w jaki sposób wykonano odnaleziony przedmiot? i do czego mógł być wykorzystywany? Podczas naszych spotkań zajmujemy się różnymi aspektami życia człowieka, począwszy od epoki kamienia, brązu, żelaza, poprzez późne średniowiecze, aż do czasów nowożytnych. Tematyka naszych zajęć dotyczyć będzie wyrobów z gliny, tkactwa, biżuterii, pisma, uzbrojenia, mitologii, rozrywki oraz życia codziennego w minionych wiekach. Zajęcia te stwarzają dzieciom możliwość samodzielnego spróbowania swoich sił w historycznych rzemiosłach. Tym sposobem możemy w atrakcyjny sposób przekazać dużo wartościowej wiedzy na temat naszej wspólnej przeszłości. Co już udało nam się udowodnić poprzez nominacje do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej i wysoko punktowane miejsca w ogólnopolskich konkursach historycznych.

Termin:
Prowadzący: Marcin Gostkowski


 KLUB FILMOWY

Klub Filmowy w szkole Edison skierowany jest zarówno do młodszych jak i starszych uczniów. Uczestnicy zajęć zapoznają się z historią kina i technicznymi zagadnieniami związanymi ze sztuką filmowania, a przede wszystkim sami zamieniają się w operatorów, reżyserów, montażystów i dźwiękowców swoich własnych produkcji. Używamy do tego odpowiedniego sprzętu oraz oprogramowania. Uczniowie mają również okazję do zapoznania się z cenionymi i nagradzanymi produkcjami z dziedziny animacji podczas klubowych seansów filmowych.

Termin:
Prowadzący: Michał Suszko


ZESPÓŁ MUZYCZNY

Zajęcia zespołu muzycznego w szkole Edison przygotowują uczniów do wspólnego muzykowania na scenie. Mają ogromne znaczenie praktyczne, bowiem wszystko, czego się uczymy zostaje później umieszczone w programie uroczystych koncertów szkolnych. Dokładamy wszelkich starań, aby te wydarzenia były na najwyższym poziomie artystycznym i estetycznym.
Uczniowie wcielają się w role poszczególnych muzyków w zespole: solista, akompaniator. Poznają, jak ważne dla powodzenia całego muzycznego projektu jest nawet najdrobniejsze zadanie, np. w postaci dwóch nutek do wykonania. Młodzi wykonawcy uczą się wzajemnego szacunku i współpracy podczas muzykowania. Wyrabiają w sobie nawyk wnikliwego słuchania zarówno siebie, jak i innych. Repertuar zespołu stanowi współczesna muzyka rozrywkowa. Gramy przede wszystkim na instrumentach perkusyjnych z towarzyszeniem fortepianu.

Termin: Poniedziałki, godz. 16.00-16.45
Prowadzący: Kamil Urbański


 CERAMIKA

Najpopularniejszym materiałem zabytkowym pozyskiwanym w trakcie wykopalisk archeologicznych są fragmenty naczyń ceramicznych. IMG 2931bGlina obrobiona termicznie przez wieki nie była tylko materiałem budowlanym, ale również surowcem z którego wykonywano naczynia stołowe, instrumenty muzyczne czy ozdoby. Badając ceramikę możemy dowiedzieć się z jakich surowców korzystali dawni garncarze w jakim stopniu opanowali swoje rzemiosło oraz skąd czerpali inspiracje. Dzięki studiom archeologicznym możemy uzyskać informacje pozwalające odtworzyć przebieg szklaków handlowych oraz obraz życia codziennego ludzi zamieszkujących miasta i wsie tysiące lat temu. Aby przyjrzeć się bliżej rozwojowi technologii produkcji różnych wyrobów w czasie i jej wartości dla rozwoju cywilizacyjnego, na zajęciach z ceramiki zajmujemy się poznawaniem jej historii w formie praktycznej.

Zajęcia z gliną odkrywają i rozwijają dziecięce talenty. Kształtują wyobraźnię artystyczną, wrażliwość na piękno i zdolności manualne dziecka. Praca z gliną ma właściwości terapeutyczne, na wiele dzieci działa uspokajająca, rozwija cierpliwość i uczy pracy w grupie. Pozwala uwierzyć we własne możliwości.

Termin:
Prowadzący: Magda Makowska, Marcin Gostkowski


 KLUB FITNESS

Klub fitness ma na celu zmotywowanie uczniów do osiągania najwyższego potencjału fizycznego. Dbać o sprawność trzeba już od najmłodszego wieku. Na klubie skupiamy się na kalistenice i stosowaniu właściwej formy we wszystkich naszych ćwiczeniach. Moim celem jest przygotowanie podstaw u uczniów, z których będą mogli korzystać przez całą drogę do dorosłości. Podczas każdych zajęć w Klubie rozpoczynamy od rozgrzewki i podstawowych ćwiczeń rozciągających. Później zaś zaczyna się zabawa. Puszczamy optymistyczną i żywą muzykę, aby utrzymać motywację. Klub fitness to niesamowita okazja, aby uczyć się nowego i rzucić wyzwanie swojemu ciału.

Termin:
Prowadzący: Jabrin Symonette


 KARATE

karatKarate (Furo) to kompleksowy styl zawierający techniki uderzeń i kopnięć w pozycji stojącej, oraz walkę w parterze na chwyty. Zajęcia mają na celu naukę samoobrony, nabycie umiejętności skutecznych w realnej walce sportowej w duchu wschodnich sztuk walki.
Dzieci zdają regularnie egzaminy na kolejne stopnie (pasy). Występują na pokazach organizowanych przez szkołę podczas np. pikniku rodzinnego. Mają możliwość rozwoju poprzez obozy sportowe, zawody i seminaria szkoleniowe organizowane przez Furo Warszawa. Zajęcia obejmują profesjonalną naukę wyjątkowego stylu walki, który został znacznie uzupełniony o techniki niedostępne dotąd w kontaktowych szkołach karate i wszechstronny rozwój w atmosferze dobrej zabawy i bezpiecznej rywalizacji. Zajęcia są kierowane do dwóch grup klas 1-2, oraz wszystkich starszych dzieci.

Termin:
Prowadzący: Michał Barański


 KLUB CHEERLEADEREK

Przedstawiamy Wam nasze szkolne Cheerleaderki - uśmiechnięte, pełne radości i pasji. W swoje występy wkładają dużo serca i zaangażowania. Instruktorką klubu jest równie energetyczna nasza Pani dyrektor. Trzymamy kciuki za kolejny występ.

Termin:
Prowadzący: Agnieszka Olszewska


 KLUB PROGRAMOWANIA

xxi2Komputery otaczają nas już z każdej strony - można je znaleźć w pracy, w szkole, w samolocie, samochodzie, a nawet w pralce i lodówce. Umiejętność posługiwania się nimi, dostosowywania ich do swoich potrzeb jest jedną z kompetencji niezbędnych dla każdego obywatela przyszłości.

Nasz klub programowania ma pomóc Uczniom opanować języki którymi posługują się komputery. Najmłodsi mają okazję poznawać algorytmy korzystając z programów Osmo Coding i Scottie Go. Trochę starsi tworzą programy wykorzystując język Scratch autorstwa studentów i pracowników prestiżowego MIT. Nasi najstarsi podopieczni mają zaś możliwość poznania technik tworzenia stron internetowych posługując się językami HTML, CSS i JS.

Termin:
1. Osmo, Scottie Go (kl. 1-3) - Poniedziałki 16-16:45
2. Osmo, Scottie Go (kl. 1-3) - Środa 16:00-16:30
3. Osmo, Scottie Go (kl. 1-3) - Środa 16:35-17:05
4. Scratch (kl. 3) - Środa 16:00-16:45
5. HTML, CSS, JS (kl. 4-7) - Piątke 16:00-16:45

Prowadzący: Ewa i Michał Kaczmarscy