Laboratorium przyszlosci

Szkoła Edison to nowoczesne środowisko edukacyjne, w którym rozumiemy znaczenie technologii jako narzędzia pomagającego uczniom rozwijać ich umiejętności poznawcze, społeczne i edukacyjne. W naszej szkole:

 • - technologia jest wykorzystywana jako narzędzie do nauki, aby zapewnić nauczycielom i uczniom możliwość swobodnego korzystania z nowoczesnych zasobów.
 • - korzystanie z iPadów w modelu 1:1 pozwala uczniom pracować nad rozwiązywaniem problemów, krytycznym myśleniem, komunikacją i umiejętnościami technologicznymi za pośrednictwem aplikacji ze środowiska Apple.
 • - nowe technologie pozwalają uczniom doświadczyć bardziej zindywidualizowanego podejścia do edukacji, opartego na prawdziwych doświadczeniach i na aktywnym uczeniu się.

Technologia umożliwia jeszcze lepiej odpowiedzieć na indywidualne predyspozycje uczniów:

 • - Aplikacje takie jak Clips pozwalają uczniom o predyspozycjach wizualnych śledzić ich postępy podczas eksperymentów naukowych, które następnie wykorzystują do sformułowania tezy / wniosku dla swoich badań. Korzystając z Keynote, uczniowie mają możliwość zaprezentować wyniki z eksperymentu pozostałym uczniom.
 • - Słuchowcom korzystanie z aplikacji, takich jak GarageBand pozwala przekształcić ich pomysły w muzykę i / lub różne rodzaje nagrań. Podczas lekcji uczniowie w pełni korzystają z aplikacji, mając możliwość tworzenia własnych piosenek, wykorzystując środki stylistyczne poznane podczas zajęć.
 • - Uczniowie, którzy mają problemy z pisaniem, mogą używać notatek głosowych do utrwalenia swoich myśli i opinii na określony temat, bez obawy, że zapiszą coś niepoprawnie.
 • - Osoby uczące się kinestetycznie to uczniowie, którzy najlepiej uczą się poprzez zaangażowanie. Podczas lekcji matematyki uczniowie mogą korzystać z aplikacji, który pozwala mierzyć kąty i rozmiary różnych przedmiotów. Następnie mogą rejestrować swoje wyniki za pomocą aplikacji Numbers, aby uporządkować zebrane dane.

Zdrowe żywienie

Kształcenie zdrowych nawyków żywieniowych jest naszym priorytetem. Nasze codzienne menu jest odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb młodego organizmu. Wszystko jest tak skomponowane, aby dostarczyć naszym Uczniom energię na cały dzień i przywrócić równowagę na poziomie ciała i umysłu. Uczniowie mają do wyboru zarówno produkty wegetariańskie, jaki i mięsne.

Zmniejszone jest używanie soli, a biały cukier ograniczyliśmy do minimum. Tam, gdzie słodzenie jest konieczne, cukier zastąpiony został miodem lub ksylitolem. Nie używamy również produktów dosładzanych jak soki czy smakowe jogurty. Nie serwujemy białego pieczywa. Do wszystkich posiłków podawana jest woda.

W Polsko-Angielskiej Szkole Edison korzystamy tylko z naturalnych produktów, nieprzetworzonych, jemy sezonowo i kolorowo.

Śniadania i snacki są dostępne w formie szwedzkiego stołu. Uczeń sam decyduje o tym, co wybiera i w jakiej formie spożywa.

Nasz zespół to wysoko wyspecjalizowani i doświadczeni kucharze, którzy gotują smacznie i zdrowo. Procesem żywienia kieruje Pan Adrian, posiadający wieloletnie doświadczenie. Pan Adrian pilnuje, aby pożywienie serwowane przez kuchnię, było nie tylko smaczne i zdrowe, ale również pięknie podane.

Jednocześnie podkreślamy, że nasza Szkoła jako jedna z nielicznych ma możliwość gotowania we własnej kuchni. W naszym budynku funkcjonuje w pełni wyposażone zaplecze kuchenne ze zmywalnią, przygotowalnią i magazynem. Wszystkie posiłki sporządzane są na miejscu ze świeżych produktów. W trosce o środowisko naturalne i edukację ekologiczną ograniczamy także używanie naczyń jednorazowych.

Ponadto, w tym roku szkolnym Szkoła Edison zainwestowała w modernizację kuchni, w tym nowoczesny piec konwekcyjno- parowy, aby posiłki dla naszych Uczniów, były przygotowane na parze, pieczone lub grillowane.

Ogłaszamy również, że nasza Szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Zero Waste”. Naszym celem jest edukacja ekologiczna w aspekcie działań Zero Waste, a także motywacja do postaw proekologicznych i kształtowanie nawyków chroniących środowisko naturalne.

Wierzymy, że wszystkie nasze starania spowodują, że nasi Uczniowie, będą chcieli się zdrowo i racjonalnie odżywiać.

Wartości

WARTOŚCI

ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE I ŚWIATA

Edison Primary School to miejsce, gdzie uczniowie mogą odkryć siebie, sprawdzić w czym są dobrzy, co im sprawia radość i nauczyć się jak realnie mogą wpłynąć na to co się wokół nich dzieje.

KREATYWNOŚĆ I EKSPERYMENTOWANIE

Edison Primary School to wielkie laboratorium badawcze dające potencjał do doświadczania, tworzenia, przeżywania i testowania.

WSPIERAJĄCA SPOŁECZNOŚĆ

Edison Primary School to nie tylko szkoła, to społeczność zaangażowanych uczniów, nauczycieli i rodziców, których łączy progresywne myślenie i potrzeba rozwoju.

EMPATIA I AKTYWIZM

Edison Primary School to uwrażliwienie na ludzi i świat wokół. To świadomość, że każdy z nas ma wpływ na jego kształtowanie, a jako szkoła dążymy do tworzenia i wspierania inicjatyw realizujących cele zrównoważonego rozwoju z agendy ONZ

Fundusze Europejskie

Uprzejmie informujemy, iż firma Agnieszka Olszewska Magic Fish , Szkoła Edison Agnieszka Olszewska realizowała w okresie od 01.08.2020 do 31.10.2020 projekt nr POIR.03.04.00-14-0879/20-00, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Kwota dotacji:  104 362,17 zł (słownie: sto cztery tysiące trzysta sześćdziesiąt dwa złote 17/100)

 

logo_FE_1.jpg

 

 

 

 

 

logo_UE_rgb-1.jpg

 

 

 

 

znak_barw_rp_poziom_szara_ramka_rgb.jpg

 

Mundurki

Na temat mundurków szkolnych istnieje wiele poglądów. Nie da się jednak podważyć, że najlepsze szkoły na świecie nieodmiennie je stosują. Wynika to z co najmniej kilku przyczyn:

 • mundurki wspomagają budowanie tożsamości szkoły i poczucie wspólnoty wśród całej szkolnej społeczności;
 • działania wykonywane przez uczniów w mundurkach, przestają być anonimowe – nawet poza społecznością samej szkoły;
 • mundurki są neutralne kulturowo i społecznie – nie obrażają uczuć innych, nie pozwalają na ocenianie innych po ich sytuacji finansowej;
 • mundurki zniechęcają do budowania poczucia własnej wartości na bazie „tego co mam”;
 • w sytuacjach gdy dzieci przebywają w miejscach publicznych, mundurki umożliwiają łatwe zauważenie ich przez opiekunów, co zwiększa ogólne bezpieczeństwo;
 • mundurki są praktyczne, eleganckie i wygodne.

Mundurek w szkole Edison występuje w wersji:

 • galowej – obowiązującej w trakcie uroczystości i wyjątkowych wydarzeń w życiu szkoły;
 • codziennej – obowiązujący w szkole na co dzień;
 • sportowej – obowiązującej na zajęciach WF.

Zakup mundurka jest osobno płatny, a Szkoła pośredniczy w jego zamawianiu. Odbywa się to najczęściej dwa razy do roku. W sprawie zakupu szkolnych mundurków zapraszamy do kontaktu z producentem: Prosty Krój

Apple Distinguished School

Niepubliczna Szkoła podstawowa Edison na Wilanowie to placówka, która w 2021 roku wyróżniona została prestiżowym tytułem Apple Distinguished School, który przyznawany jest najbardziej innowacyjnym szkołom na świecie. Oferowany przez nas spójny i wykorzystujący technologie przyszłości program nauczania, opiera się na doświadczeniu, eksperymentowaniu, tworzeniu i testowaniu różnych rozwiązań. Finalnie doprowadza on do tego, że młodzi ludzie wychodzący spod naszych skrzydeł są odpowiedzialnymi obywatelami świata gotowymi na wyzwania XXI w.

kliknij i obejrzyj - portfolio Szkoły Edison