Fundusze Europejskie

Uprzejmie informujemy, iż firma Agnieszka Olszewska Magic Fish , Szkoła Edison Agnieszka Olszewska realizowała w okresie od 01.08.2020 do 31.10.2020 projekt nr POIR.03.04.00-14-0879/20-00, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Kwota dotacji:  104 362,17 zł (słownie: sto cztery tysiące trzysta sześćdziesiąt dwa złote 17/100)

logo_FE_1.jpg

logo_UE_rgb-1.jpg

znak_barw_rp_poziom_szara_ramka_rgb.jpg

Posiłki

Nasza szkoła zapewnia wszystkim uczniom trzy posiłki dziennie – śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek. Nie korzystamy przy tym z usług zewnętrznych firm, cateringu. Wszystko przygotowywane jest bezpośrednio na miejscu przez zespół naszych doświadczonych pracowników, ze świeżych, codziennie dostarczanych do szkoły produktów.

Wychowanie przez sztukę

Ważnym elementem wychowania w naszej szkole jest program wychowania artystycznego „Wychowania przez sztukę” które odpowiada potrzebie kształtowania równowagi psychicznej współczesnego człowieka. Ma sprawić, że człowiek będzie żył w sposób spontaniczny i twórczy. Ma również umożliwić mu osiągnięcie harmonii życia umysłowego, uczuciowego i intelektualnego.

Wychowanie przez sztukę służy rozwinięciu i wzbogacaniu:
- wiedzy o świecie ,zrozumieniu spraw ludzkich, w tym także samego siebie,
- wrażliwości moralnej oraz aktywnego stosunku do rzeczywistościci społecznej,
- postaw twórczych, wyobraźni oraz uczuciowego życia,
- pełnej i harmonijnej osobowości,
- wzbogacaniu i pogłębianiu potrzeb i zainteresowań kulturalnych.

Transport

Szkoła posiada zorganizowany system transportu z i do szkoły na podstawie umowy o współpracy z prywatną firmą przewozową. Koszty transportu nie są uwzględnione w opłatach za czesne.

Mundurki

Na temat mundurków szkolnych istnieje wiele poglądów. Nie da się jednak podważyć, że najlepsze szkoły na świecie nieodmiennie je stosują. Wynika to z co najmniej kilku przyczyn:

• mundurki wspomagają budowanie tożsamości szkoły i poczucie wspólnoty wśród całej szkolnej społeczności;
  • działania wykonywane przez uczniów w mundurkach, przestają być anonimowe – nawet poza społecznością samej szkoły;
  • mundurki są neutralne kulturowo i społecznie – nie obrażają uczuć innych, nie pozwalają na ocenianie innych po ich sytuacji finansowej;
  • mundurki zniechęcają do budowania poczucia własnej wartości na bazie „tego co mam”;
  • w sytuacjach gdy dzieci przebywają w miejscach publicznych, mundurki umożliwiają łatwe zauważenie ich przez opiekunów, co zwiększa ogólne bezpieczeństwo;
  • mundurki są praktyczne, eleganckie i wygodne.

Mundurek w szkole Edison występuje w wersji:

• galowej – obowiązującej w trakcie uroczystości i wyjątkowych wydarzeń w życiu szkoły;
  • codziennej – obowiązujący w szkole na co dzień;
  • sportowej – obowiązującej na zajęciach WF.

Zakup mundurka jest osobno płatny, a Szkoła pośredniczy w jego zamawianiu. Odbywa się to najczęściej dwa razy do roku.
W sprawie zakupu szkolnych mundurków zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły:

tel. 22 858 81 60

BritishCouncil   Prep centre logo RGB

uw   logo sggw wns2   glotispol

logo   matdance

FURO logo czarne   DI Logo Full Color CMYK

Egzaminy (Cambridge)

szkola podstawowa edison british council

Testy Cambridge English: Young Learners (YLE) stworzono po to, by móc ocenić to, w jakim stopniu dzieci między 7 a 12 rokiem życia opanowały język angielski.

Polsko-Angielska Szkoła Edison jest placówką partnerską British Council. Egzaminy odbywają się w naszej szkole dla uczniów klas 3 i 6.