Kształcenie zdrowych nawyków żywieniowych jest naszym priorytetem. Nasze codzienne menu jest odpowiednio zbilansowane i dostosowane do potrzeb młodego organizmu. Wszystko jest tak skomponowane, aby dostarczyć naszym Uczniom energię na cały dzień i przywrócić równowagę na poziomie ciała i umysłu. Uczniowie mają do wyboru zarówno produkty wegetariańskie, jaki i mięsne.

Zmniejszone jest używanie soli, a biały cukier ograniczyliśmy do minimum. Tam, gdzie słodzenie jest konieczne, cukier zastąpiony został miodem lub ksylitolem. Nie używamy również produktów dosładzanych jak soki czy smakowe jogurty. Nie serwujemy białego pieczywa. Do wszystkich posiłków podawana jest woda.

W Polsko-Angielskiej Szkole Edison korzystamy tylko z naturalnych produktów, nieprzetworzonych, jemy sezonowo i kolorowo.

Śniadania i snacki są dostępne w formie szwedzkiego stołu. Uczeń sam decyduje o tym, co wybiera i w jakiej formie spożywa.

Nasz zespół to wysoko wyspecjalizowani i doświadczeni kucharze, którzy gotują smacznie i zdrowo. Procesem żywienia kieruje Pan Adrian, posiadający wieloletnie doświadczenie. Pan Adrian pilnuje, aby pożywienie serwowane przez kuchnię, było nie tylko smaczne i zdrowe, ale również pięknie podane.

Jednocześnie podkreślamy, że nasza Szkoła jako jedna z nielicznych ma możliwość gotowania we własnej kuchni. W naszym budynku funkcjonuje w pełni wyposażone zaplecze kuchenne ze zmywalnią, przygotowalnią i magazynem. Wszystkie posiłki sporządzane są na miejscu ze świeżych produktów. W trosce o środowisko naturalne i edukację ekologiczną ograniczamy także używanie naczyń jednorazowych.

Ponadto, w tym roku szkolnym Szkoła Edison zainwestowała w modernizację kuchni, w tym nowoczesny piec konwekcyjno- parowy, aby posiłki dla naszych Uczniów, były przygotowane na parze, pieczone lub grillowane.

Ogłaszamy również, że nasza Szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Zero Waste”. Naszym celem jest edukacja ekologiczna w aspekcie działań Zero Waste, a także motywacja do postaw proekologicznych i kształtowanie nawyków chroniących środowisko naturalne.

Wierzymy, że wszystkie nasze starania spowodują, że nasi Uczniowie, będą chcieli się zdrowo i racjonalnie odżywiać.