TYDZIEŃ KODOWANIA W SZKOLE EDISON

 

W naszej minął właśnie tydzień pod znakiem kodowania. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję spotkać się z wyzwaniami z zakresu myślenia przyczynowo-skutkowego,matematyki,vprogramowania i podstaw robotyki za pośrednictwem programów takich jak Osmo Coding, Scottie Go!, Swift, Playground i aplikacji internetowych. Dodatkowo wciąż trwa konkurs Coding Unplugged - codziennie dostępne są zadania, do indywidualnego rozwiązania.

Tydzień kodowania w szkole Edison to akcja organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.Jest to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez organizację "Młodych Doradców" działających wówczas przy komisarz d.s. Agendy Cyfrowej Parlamentu Europejskiego - Neelie Kroes. Współcześnie liczne akcje organizowane w ramach tygodnia, odbywają się nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Mają na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być fajne, interesujące i przydatne.

 

coding collage.jpg