Ostatni tydzień Summer School za nami

 

Za nami ostatni tydzień summer school. 5 dni, które były niesamowitą przygodą historyczną. Historia życia na ziemi opowiedziana, na podstawie skamieniałości nawet sprzed 400 000000 lat. Najstarsze dzieje człowieka, narzędzia krzemienne, malowidła naskalne, strzelanie z łuku, spotkanie z Łowcą Tajemnic, warsztaty paleontologiczne i archeologiczne to tylko program z poniedziałku. Następne dni zawierały całą masę atrakcji. Wykład o greckiej mitologii i jej recepcji w popkulturze, budowanie makiet świątyni greckiej i korzystanie z wynalazków starożytnych greków z modelami balist na czele. Kolejny dzień to warsztaty o dorobku starożytnego Rzymu, rozmawialiśmy o doskonale wyszkolonej i wyposażonej armii a nasi uczestnicy mogli dotknąć szeregu rekonstrukcji przedmiotów z tej epoki. Potem przenieśliśmy się do początków Polski budowy średniowiecznych chat i elementów zabudowy grodowej. W ostatnim dniu wybraliśmy się w podróż po historii Sudanu. Pan Marcin pokazał relacje ze swojego pobyty w Sudanie, opowiedział o kulturze Sudanu i programie dalszej współpracy ze szkołami z okolic Starej Dongoli. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w warsztatach ze stemplowania tkanin, zbudować nubijski kościół czy wybrać się na wirtualny spacer przy pomocy technologii VR po obiektach odsłoniętych przez polskich archeologów.

 

 

  • history_baner_2020