Akcja Żonkile

Dziś obchodzimy 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Nasi uczniowie wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2023, której celem było utrwalanie pamięci o tych wydarzeniach. Na zajęciach historii szczególną uwagę zwróciliśmy na cywilów, przebywających w czasie powstania w getcie warszawskim. Uczniowie wykonali z papieru żonkile, które są symbolem pamięci zbiorowej - ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku - do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
#ŁączyNasPamięć #AkcjaŻonkile
 
ZONKILE_2023_plakat_A3_PL.png
 
 
WhatsApp_Image_2023-04-19_at_09.58_edited.jpg