Explory 2023

Już 5 grudnia zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki i młodych badaczy na niezapomniany Szkolny Festiwal Explory 2023! To wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku nabiera wyjątkowego blasku, ponieważ wezmą w nim udział aż 3 szkoły: Wiśniowa, Edison oraz Dobra Tu. Co więcej, nasz festiwal odbędzie się w prestiżowej siedzibie Samsunga w Warsaw Spire! Zespoły mogą być maksymalnie 3 osobowe.

Cel Konkursu:

Szkolny Festiwal Explory to doskonała okazja do skonfrontowania swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki i biznesu oraz zdobycia nieocenionego doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Adresaci i Tematyka Konkursu:

Konkurs kierowany jest do uczniów w wieku 13-20 lat, którzy posiadają pomysł na realizację pracy naukowo-badawczej, projektu, rozwiązania. Każdy z Was ma możliwość zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań (nie musi być to gotowe rozwiązanie, może być to pomysł – fajnie gdyby posiadał prototyp) w różnorodnych dziedzinach nauki, takich jak:

 

 • Astronomia
 • Biologia i mikrobiologia oraz biochemia
 • Chemia fizyczna oraz organiczna i nieorganiczna
 • Ekologia i zarządzanie środowiskowe
 • Energetyka i transport
 • Fizyka
 • Geologia i nauki o ziemi
 • Informatyka i bioinformatyka
 • Inżynieria elektryczna, mechaniczna i materiałowa oraz biotechnologie
 • Matematyka
 • Medycyna i nauki o zdrowiu
 • Nauki społeczne i behawioralne
 • Rolnictwo i botanika
 • Zoologia
 • Inne

Opiekun Naukowy:

Nad każdym projektem powinien czuwać opiekun naukowy (nauczyciel, rodzic lub opiekun prawny), który wspiera Uczestników w przygotowaniu Projektów i czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Rozpocznijcie swoją naukową podróż na Szkolnym Festiwalu Explory 2023, gdzie Wasze pomysły mogą stać się rzeczywistością! Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji!

UWAGA! Zapisy do 24.11.2023

Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszeniowym i regulaminem na stronie https://itsa.org.pl/articles/szkolny-festiwal-explory-2023

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:
https://m.me/itsa.org

Pozdrawiamy!