I miejsce w Szkolnym Festiwalu Naukowym Explory

 

Dnia 5 grudnia w Warsaw Spire odbył się Szkolny Festiwal Naukowy Explory, zorganizowany w siedzibie firmy Samsung. Podczas festiwalu zaprezentowano 12 innowacyjnych projektów pochodzących z dwóch renomowanych placówek edukacyjnych: Edison International School oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Nasza szczególna duma wynika z faktu, że to nasi uczniowie z edukacji domowej zdobyli pierwsze miejsce za swój projekt o nazwie "Echo of Valor". Autorami tegoż projektu są: Jan Widerowski, Adam Oleksiak i Tymoteusz Miłoś, a opiekunami naukowymi pracy zostali Barbara Halska i Jerzy Maduzia. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Szkolny Festiwal Naukowy to przede wszystkim uroczystość, podczas której młodzi innowatorzy mają okazję zaprezentować swoje pomysły, stykając się z wymogami dwóch światów: biznesu i nauki. To również pierwsza okazja do prezentacji projektów przed jury, które ocenia nie tylko samą koncepcję, lecz także umiejętność jej prezentacji. To też możliwość wysłuchania ciekawych prelekcji:

  • Kamil Leonik - " Co dalej po Explory, nowy program Open Day"
  • Tomasz Chomicki - "Cyberbezpieczeństwo urządzeń mobilnych"

Realizacja tegorocznego Szkolnego Festiwalu Naukowego nie byłaby możliwa bez wsparcia partnerów, za co z całego serca dziękujemy, licząc na kontynuację owocnej współpracy.

Partnerami Szkolnego Festiwalu Naukowego byli: Samsung, Cyfowy Dialog, Intel, Atende, Trend Micro, Learnetic,SGH, Mistrzostwa IT. Głównym organizatorem tego wydarzenia byli: ITSA, Edison International School, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych, Explory.

407760411 301072126242996 6075088203971318825 n